Ako poslať pneumatiky?

Praktické rady, ako bezpečne poslať pneumatiky.

tires

Na ShipEx Vám zaistíme prepravu nových aj ojazdených pneumatík. Bezpečne, rýchlo a jednoducho s úsporou až 80% s dopravcami DPD a Toptrans.

tires

Pneumatiky posielajú títo dopravcovia

dpd
DPD

Je súčasťou medzinárodnej skupiny DPDGroup a najväčším prepravcom na európskom trhu.

xxl
TopTrans

V Českej republike aj na Slovensku patrí k najspoľahlivejším prepravcom nadrozmerných zásielok a paliet.

Ako poslať pneumatiky?

tires

Pneumatiky bez diskov

Pri pneumatikách do rozmeru R18 môžete poslať dve gumy ako jednu zásielku. Pneumatiky sú veľmi odolné, preto ich stačí k sebe zviazať pevne strečovou fóliou a prelepiť páskou. U pneumatík R19 a vyšších baľte každú pneumatiku zvlášť. Pneumatiky môžete taktiež v prípade potreby jednoducho zabaliť do kartónu či krabice.

tires

Pneumatiky s diskami

Pneumatiku s diskom odporúčame posielať každú zvlášť. Disky sa totiž môžu ľahko poškriabať. Ochrániť ich môžete tak, že vystrihnete kartón, priložíte ho z oboch strán k disku a prelepíte lepiacou páskou. Potom pneumatiky obaľte strečovou fóliou. V prípadne potreby ich zabaľte do kartónu či krabice.

Ako pneumatiky zabaliť?

tires

Balenie pomocou svetlej strečovej fólie

Pneumatiky do veľkosti R18 zabaľte maximálne po dvoch kusoch a iba v takom prípade, keď celková váha balíka neprekročí 31,5 kilogramu. Pneumatiky pevne spojte a obaľte strečovou fóliou. Chránite nielen vaše pneumatiky, ale aj okolité balíky.

tires

Zakrytie pneumatík kartónom

Ak posielate pneumatiky s diskom, môžete spolu s fóliou použiť aj kusy kartónu na zakrytie samotného disku. Prípadne môžete celú pneumatiku s diskom zabaliť do krabice.

wrong
Nepoužívajte čierne strečové fólie!

Dajte si pozor na balenie do čiernej strečovej fólie. Dopravcom čierna fólia spôsobuje problémy pri načítaní čiarových kódov a spôsobuje tak problém pri manipulácii. Preto si dopravca môže účtovať príplatok až 200 EUR.

Odošlite zásielku, kamkoľvek si len spomeniete

Novinky a akcie na e-mail

E-mailová adresaZadajte platný email
Potřebujete poradit?
Jsme tu pro Vás denně od 8:00 - 17:00 na (+421) 950 105 209
Sledujte nás fb
Platobné metódy - GoPay, MasterCard, VISA, Maestro
Platobné metódy - GoPay, MasterCard, VISA, Maestro