Reklamačný poriadok

Postup v prípade reklamácie zásielky

Ak chcete reklamovať poškodenie, stratu, alebo oneskorenie zásielky postupujte nasledovne:

 

 • Zvoľte možnosť Reklamovať na našich webových stránkach.
 • Do označeného poľa zadajte sledovacie číslo vašej zásielky alebo číslo objednávky a kliknite na tlačidlo Pokračovať.
 • Vyplňte všetky potrebné údaje: Meno a priezvisko, e-mailovú adresu, zoznam reklamovaných položiek, dôvod reklamácie, spôsob balenia, hodnotu tovaru a číslo účtu pre prípadnú kompenzáciu.
 • Priložte fotografiu balíka (poškodeného tovaru), potvrdenie o zvoze zásielky a faktúru za tovar, ktorý bol obsahom zásielky.
 • Vašu reklamáciu zahájite kliknutím na tlačidlo Odoslať.

 

Postup v prípade poškodenia zásielky

Pokiaľ je zásielka poškodená, mal by príjemca okamžite kontaktovať dopravnú spoločnosť v krajine doručenia a poskytnúť nasledujúce údaje:

 

 • sledovacie číslo zásielky
 • zoznam položiek v balíku
 • hodnotu zásielky
 • spôsob a výšku poškodenia
 • informácie o spôsobe balenia

 

V prípade poškodeného balenia dochádza k spätnej fyzickej kontrole zásielky kuriérom. Do jeho príchodu by príjemca nemal s poškodenou zásielkou manipulovať. Zásielku je nutné predložiť v takom stave, v akom bola dodaná - teda vrátane vonkajšieho aj vnútorného balenia. 

Pre úspešné uzavretie škodného šetrenia by mal mať odosielateľ vždy k dispozícii faktúru za zasielaný tovar, ktorá môže byť dopravcom požadovaná pre uznanie škody. 

Reklamáciu a všetku dokumentáciu (faktúru za tovar, fotografie poškodenie) zašlite na našu emailovú adresu info@shipex.sk . Týmto začne reklamačné šetrenie, o ktorého výsledku vás budeme informovať do tridsiatich pracovných dní.

V prípade zistenia nedostatočného spôsobu zabalenia nemôžu byť reklamácie uznané.

Postup v prípade straty zásielky

Pokiaľ nebola zásielka dodaná podľa predpokladaného dátumu doručenia, mal by zákazník bezodkladne oznámiť túto skutočnosť dopravcovi (ideálne odosielateľ zásielky). 

 

Je potrebné vedieť:

 

 • akým spôsobom bola zásielka zabalená
 • čo bolo jej obsahom 

 

Pri všetkých reklamáciách týkajúcich sa zistených strát alebo poškodenia musí byť za prítomnosti kuriéra vyhotovený v deň doručenia zásielky Protokol o poškodení (škode).

Oneskorenie zásielky

U expresných služieb poskytujeme garanciu doručenia a vrátenie rozdielu z ceny poštovného medzi expresným a štandardným doručením. Toto platí pre zásielky odoslané prostredníctvom kuriéra UPS Express a UPS Express Saver na základe jeho podmienok o garancii včasného doručenia. Pred odoslaním expresnej zásielky odporúčame kontaktovať našu zákaznícku linku 0950 105 108 a overiť si dátum doručenia.

 

Reklamácie spojené s oneskorením zásielky musia byť oznámené do siedmich dní od obdržania zásielky. Viac v sekcii Obchodné podmienky

 

Pokiaľ máte otázky ohľadne reklamácie, neváhajte nás kontakovat.

Novinky a akcie na e-mail

E-mailová adresaZadajte platný email
Potřebujete poradit?
Jsme tu pro Vás denně od 8:00 - 17:00 na (+421) 950 105 209
Sledujte nás fb
Platobné metódy - GoPay, MasterCard, VISA, Maestro
Platobné metódy - GoPay, MasterCard, VISA, Maestro